Принцип вертіння
З тих пір, як простий британський вчений опублікував у 1821 році свій трактат «Про деяких нових електромагнітних рухах і про теорії магнетизму» минуло майже дві сотні років, але відкритий ним принцип вертіння намагніченої стрілки не зазнав жодних змін. Як вона оберталася довкола одного з полюсів, так і обертається по сей день – були б тільки відповідні полюса під рукою. До речі, саме завдяки конструкції Фарадея було вперше реалізовано безперервне перетворення електричної енергії в механічну, а її, відповідно, прийнято вважати найпершим електродвигуном в історії.
Ну а там пішло-поїхало. У травні 1834 року Моріц Герман фон Якобі, для друзів просто Борис Семенович, таки реалізував перший у світі електродвигун з безпосереднім обертанням робочого вала. А двигун, якщо, звичайно, хто не знає – це те, що, за великим рахунком, перетворює будь-яку енергію в механічну роботу. Тобто, якщо вам конче потрібен робот з лопатою, то ви можете цього добитися, хоча і потрібно подолати певні труднощі. Сподіваємося, що серед відвідувачів нашого сайту таких диваків немає, тому що їх чекало б гірке розчарування виключно з-за своєї вродженої тяги до оригінальності, так як нам така своєрідність чужа.
Однак є маса більш доступних сервомеханизмов. Це сервоприводи і сервомотори для створення систем автоматичного управління, а також систем робототехніки на базі друкованих плат як торгової марки Arduino, так і сторонніх виробників. Крім того, в наявності є для аналогічних цілей електромеханічні і крокові двигуни.